Welkom Over Parteon Nieuws en verhalen Nieuws Wat vinden onze huurders? Resultaten bewonersonderzoek 2024

Wat vinden onze huurders? Resultaten bewonersonderzoek 2024

Nieuws
Leestijd: 2 minuten

Eind 2024 kregen huurders in de regio Amsterdam een uitnodiging om mee te doen aan het bewonersonderzoek 'Huren in de Regio Amsterdam’. We vroegen hen wat zij vinden van hun woning, hun buurt en onze dienstverlening. Met deze resultaten kunnen we onze woningen en services beter afstemmen op wat écht belangrijk is voor onze huurders.

Positief over de buurt, met aandacht voor leefbaarheid

Huurders in Zaanstad waarderen hun buurt gemiddeld met een 6,9. Vooral het gevoel van thuis zijn, de veiligheid overdag en de groenvoorzieningen scoren hoog. Tegelijkertijd zijn er ook aandachtspunten: het schoonhouden van trappen, trappenhuizen en tuinen, de gehorigheid van woningen en de zichtbaarheid van Parteon in de wijk. Op de vraag: ‘Hoe denkt u dat uw buurt zich de komende jaren gaat ontwikkelen?' antwoorden de meeste huurders in Zaanstad dat zij verwachten dat de buurt ongeveer gelijk blijft of vooruitgaat. Toch denkt ook 43% van de huurders dat hun buurt achteruit of erg achteruit gaat. Deze signalen nemen we serieus en verwerken we in onze plannen voor de komende jaren.

Comfortabel wonen en verduurzamen

De meerderheid van de huurders vindt de grootte van hun woning passend, en bijna de helft ervaart de woning als geschikt om oud in te worden. Voor degenen die dat niet zo ervaren, is verhuizen vaak een overweging. Daarnaast speelt energiezuinigheid een steeds grotere rol. Huurders willen hun woning verduurzamen – vooral als dit bijdraagt aan lagere of gelijkblijvende woonlasten en meer comfort. Dit geeft richting aan onze keuzes in onderhoud en verduurzaming.

Betaalbaarheid blijft belangrijk

Betaalbaarheid blijft een belangrijk thema. Van alle huurders die meededen aan het onderzoek geeft 5% aan niet rond te kunnen komen. In Zaanstad is dit percentage gelijk aan de rest van de regio. Veel huurders in Zaanstad vinden de huur hoog, maar vaak nog net betaalbaar in verhouding tot hun inkomen. Van de huurders in Zaanstad geeft 37% aan dat de huur te hoog is voor hun inkomen en 28% dat de energierekening te hoog is voor hun inkomen.

Wat doen we met deze inzichten?

De resultaten van het bewonersonderzoek geven ons waardevolle informatie over wat huurders belangrijk vinden. We gebruiken deze inzichten om onze dienstverlening, onderhoud en leefbaarheid in de buurt verder te verbeteren. Zo zorgen we samen voor woningen en buurten waarin onze huurders zich écht thuis voelen.

Wil je zelf de resultaten bekijken? Dat kan via deze link: Bekijk hier de resultaten van het HIRA-onderzoek 2024.