Welkom Over Parteon Nieuws en verhalen Nieuws Buurtpop-up zorgt voor meer contact tussen bewoners

Buurtpop-up zorgt voor meer contact tussen bewoners

Nieuws
Leestijd: 2 minuten

We vinden het belangrijk dat onze huurders fijn wonen in hun huis en in hun buurt. Daarom organiseren we geregeld pop-ups. Dit zijn gezellige bijeenkomsten in de wijk, waar we met de bewoners praten over hun woonomgeving.  

Vorige maand organiseerden we op verschillende plekken in de Zaandamse wijk Poelenburg pop-ups. Dit deden we samen met corporaties ZVH en Rochdale en samenwerkingspartners.

Wij waren in de Dodonaeusstraat in Zaandam, onder andere met het Sociaal Wijkteam, het Supersnel Schoonteam en een paar leden van bewonersteam Poelenburg. We luisterden naar de huurders en bespraken met hen: wat gaat goed, en wat kan beter? De bewoners die langskwamen, kregen een plantje om hun balkon mee op te fleuren.

Verbinding in de wijk 

‘Tijdens een pop‑up helpen we bewoners met verschillende vragen, voeren we kleine klusjes uit en doen we ons best om bewoners met elkaar te verbinden’,  zegt wijkconsulent Robin Oud. In dit complex hebben bewoners weinig contact met elkaar. ‘Daarom zijn we begonnen met een groepsapp. Die maakt het makkelijker om contact te maken en te houden met je buren.’

Groepsapp voor de buurt

Huurder Fatima Agourzil is beheerder van de groepsapp. Ze was op de pop-up om andere bewoners uit te nodigen om mee te doen aan de groepsapp. 'Het is een positieve app. Het is niet de bedoeling om op elkaar te zeuren. Ik wil vooral de verbinding zoeken. Misschien kunnen we via de app kleine klusjes voor elkaar doen: bijvoorbeeld een lampje ophangen bij iemand die dat niet kan. Het wordt ook makkelijker om zo buurtfeestjes te organiseren en we kunnen ideeën met elkaar delen.' Fatima begon de buurt‑app met vier leden. Na de pop‑up zijn dat er tien!

Afvalprikken met kinderen

Ook huurder Hilda Kuiters was op de pop-up aanwezig. Zij doet geregeld schoonmaakacties in de wijk met kinderen . ‘Er is zoveel groen in de wijk, maar het is er vaak vies en de speeltuinen zijn vaak een rommel. Met dit soort acties willen we kinderen laten zien dat het belangrijk is geen vuil op straat te gooien. Je zou denken dat kinderen niet willen meedoen, maar ze vinden het meestal erg leuk om samen aan de slag te gaan.’

Heb jij ook een goed idee voor jouw wijk of straat? Neem dan contact op met de complexbeheerder in jouw buurt.